Odtwórz wideo

Jestem kobietą. Jestem naukowczynią. Jestem Romką.

W kolejnym odcinku “To zależy” dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska, antropolożka kultury z Uniwersytetu Warszawskiego poprzez bardzo osobistą opowieść o własnym życiu i karierze naukowej, mówi o sytuacji Romów w Polsce i na świecie. Czym jest antycyganizm? Dlaczego w Polsce jest tak silny? Jak badania na mniejszości romskiej są traktowane w Polsce, a jak zagranicą? Dlaczego tak bardzo nie szanujemy inności, nie tylko etnicznej? To jedne z wielu pytań, na które szukamy odpowiedzi.

Odsłuchaj podcast

Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu

Podziel się tym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

8 odpowiedzi

 1. Dzięki takim ludziom jak pani Joanna świat zmienia się na lepsze. Niedawno oglądaliśmy lądowanie na Marsie. Centrum dowodzenia było przepięknie kolorowe kulturowo. Ci ludzie, naukowcy, inżynierowie z całego Świata osiągnęli wspaniały sukces. Pani Joanna również doskonale wpisuje się to środowisko.
  Pani Joanno jest pani wspaniała. Podziwiam za siłę i determinację w tworzeniu nowego, wspaniałego, lepszego świata.

 2. Tak , zgadzam się bardzo interesujący i poruszający wywiad. Dziękuję.

 3. Rewelacja! Wspaniała gościni i jej opowieść pełna pasji, energii i erudycji. Podobnie jak Ona po spotkaniu z Jowitą Michalską, mam ochotę przeczytać wszystko co napisała i co poleca. Na takie “perełki” nie trafia się codziennie. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

  P.S. Nieśmiała uwaga do Prowadzącej, by po zadaniu pytania swojej rozmówczyni nie antycypowała możliwych odpowiedzi. Ta strategia być może sprawdza się przy bardziej powściągliwych rozmówczyniach/rozmówcach ale w przypadku tak wytrawnej narratorki to zupełnie niepotrzebne.

  1. Super
   Tylko nie ma słowa “gościni” w języku polskim. Proszę się przestać wygłupiać.

   1. Głupi to jest brak wyobraźni i intuicji rozumianej szerzej jako inteligencja. Zmiany nie spadają z nieba- te w języku również.

 4. Poruszający, mądry wywiad. Ślę serdeczności do p dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska. Bardzo potrzeba podobnych rozmów. Dziękuję.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Autorzy

Programy

Kategorie

Najpopularniejsze

Rok temu udzieliła bardzo głośnego wywiadu „Wysokich obcasom”, w którym opowiedziała o życiu z chorobą afektywną dwubiegunową. Janina Bąk w szczerej rozmowie z Małgorzatą
Otępienie, brak chęci do życia, paranoiczne stany lękowe – tak wygląda zejście w wieloletniego zażywania benzodiazepin. Niektóre leki, które mają pomagać chorym, z łatwością
Żyjemy w czasach, które wymagają od nas bardzo dużo wysiłku. Stres, gonitwa za sprawami codziennymi, zobowiązania, praca, presja społeczna. To wszystko wymaga olbrzymich nakładów