Odtwórz wideo

Jestem kobietą. Jestem naukowczynią. Jestem Romką.

W kolejnym odcinku “To zależy” dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska, antropolożka kultury z Uniwersytetu Warszawskiego poprzez bardzo osobistą opowieść o własnym życiu i karierze naukowej, mówi o sytuacji Romów w Polsce i na świecie. Czym jest antycyganizm? Dlaczego w Polsce jest tak silny? Jak badania na mniejszości romskiej są traktowane w Polsce, a jak zagranicą? Dlaczego tak bardzo nie szanujemy inności, nie tylko etnicznej? To jedne z wielu pytań, na które szukamy odpowiedzi.

Odsłuchaj podcast

Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu

Podziel się tym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

8 Responses

 1. Dzięki takim ludziom jak pani Joanna świat zmienia się na lepsze. Niedawno oglądaliśmy lądowanie na Marsie. Centrum dowodzenia było przepięknie kolorowe kulturowo. Ci ludzie, naukowcy, inżynierowie z całego Świata osiągnęli wspaniały sukces. Pani Joanna również doskonale wpisuje się to środowisko.
  Pani Joanno jest pani wspaniała. Podziwiam za siłę i determinację w tworzeniu nowego, wspaniałego, lepszego świata.

 2. Tak , zgadzam się bardzo interesujący i poruszający wywiad. Dziękuję.

 3. Rewelacja! Wspaniała gościni i jej opowieść pełna pasji, energii i erudycji. Podobnie jak Ona po spotkaniu z Jowitą Michalską, mam ochotę przeczytać wszystko co napisała i co poleca. Na takie “perełki” nie trafia się codziennie. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

  P.S. Nieśmiała uwaga do Prowadzącej, by po zadaniu pytania swojej rozmówczyni nie antycypowała możliwych odpowiedzi. Ta strategia być może sprawdza się przy bardziej powściągliwych rozmówczyniach/rozmówcach ale w przypadku tak wytrawnej narratorki to zupełnie niepotrzebne.

  1. Super
   Tylko nie ma słowa “gościni” w języku polskim. Proszę się przestać wygłupiać.

   1. Głupi to jest brak wyobraźni i intuicji rozumianej szerzej jako inteligencja. Zmiany nie spadają z nieba- te w języku również.

 4. Poruszający, mądry wywiad. Ślę serdeczności do p dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska. Bardzo potrzeba podobnych rozmów. Dziękuję.

Comments are closed.

Autorzy

Programy

Kategorie

Najpopularniejsze

Zaczęła się okaleczać, gdy miała 10 lat. Ból po cięciu odwracał uwagę od natrętnych myśli. Ból psychiczny jednak nie mijał. W wieku 21 lat
Janusz Gużda, pracę w Kombinacie Rolnym Głubczyce rozpoczął w roku 1983- został pracownikiem zakładu rolnego w Wysokiej. Zakład Rolny Wysoka był jednym z 12
Kościół w Polsce to bastion zaścianka, nie ma języka, który by zatrzymał młodych. To właśnie polscy biskupi wykończą te anachroniczna korporacje. O perspektywach katolicyzmu