Odtwórz wideo

Horror podopiecznych sióstr zakonnych

“Wstawaj, ku***!”, “Sraj pod siebie!”, “Jak będziesz niedobra, dostaniesz wp***”, “Wychowali cię w stajni” – takim językiem komunikowały się z dziećmi zakonnice i niektórzy świeccy opiekunowie. Za niegrzeczne zachowanie zamykano podopiecznych w klatce, bito i przywiązywano do łóżek. Oddaliśmy najmłodszych pod opiekę osobom, które nie mają pojęcia o opiece nad dziećmi. Czy w Polsce ktokolwiek kontroluje co się dzieje za murami pięciuset sierocińców prowadzonych przez Kościół?

Odsłuchaj podcast

Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu

Podziel się tym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Jedna odpowiedź

  1. Witam, podobna sytuacja miała miejsce w Białce Tatrzańskiej, 6 sióstr zakonnych podejrzewanych o znęcanie się, po ujawieniu procederu z dnia na dzień zniknęły a na ich miejsce przyjechały nowe, proceder znęcania się i molestowania trwał latami, dopiero gdy zatrudniono pracownika świeckiego sprawa wyszła na jaw. Sprawę prowadziła prokuratura w Nowym Sączu przez wiele lat, co jakiś czas zmieniano prokuratora co wydłużało śledztwo, nie mam wiedzy jak zakończyło się to postępowanie, i czy ktoś poniósł konsekwencję.

    link do artykułu poniżej

    https://malopolskie.naszemiasto.pl/za-murami-domu-w-bialce-siostry-zakonne-bily/ar/c1-3847192

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autorzy

Programy

Kategorie

Najpopularniejsze

Pontyfikat Jana Pawła II nie uniósł wyzwań współczesności. W jego horyzoncie poznawczym jedynym antidotum na zwalczenie seksualności była modlitwa. Na świecie był przyjmowany jak
“Alicja wyszła za mąż za socjopatę, który szybko osaczył ją zazdrością, stosował wobec niej przemoc oraz gwałcił ją, gdy była pod wpływem środków nasennych.
Mimo, że to ojciec więcej pił i bił, czuła się bardziej z nim związana niż z matką. Mama była niedostępna, surowa i krytykująca. Nigdy