Odtwórz wideo

Alkoholik z TikToka

Łukasz Tchórzewski z uporem maniaka prowadzi na TikToku edukację o alkoholizmie. Ale zanim przeszedł na jasną stronę mocy stracił rodzinę, zdrowie i szacunek do samego siebie. Swojego dna sięgnął trafiając do szpitala psychiatrycznego.

Odsłuchaj podcast

Ten materiał jest dostępny również w formie podcastu

Podziel się tym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 odpowiedzi

  1. Kurcze, słucham tych rozmów i każda jest inna, bo każdy z gości jest przecież innym człowiekiem. Ale trafiają się czasami takie perełki, których słucha się tak z zapartym tchem, takie prawdziwe bez żadnego zadęcia. Wszystkie te wypowiedzi są niezmiernie ważne i wiele dają ale czasami dają tyle optymizmu i wywołują taką lekkość, super, dziękuję!!!

  2. Szanowny Panie Marku.
    Chciałby coś na napisać tak od siebie jako osoba indywidualna. Oglądam Pana programy, które pomagają ludziom w trzezwieniu i to jest naprawdę kawał dobrej użytecznej roboty pomaganie osobom uzależnionym od różnych substancji to jest coś z czym ludzie mierzą się w życiu codziennym ale nie o tym chcę coś napisać. Pana gość Pan Łukasz Tchorzewski nie powiem na wstępie jak i całość ciekawa rozmowa, tak z ciekawości zobaczyłem sobie kanał na platformie Tiktok. Nie to nie jest to nie tędy droga tak się porostu nie robi za przeproszeniem tzw. jaj alholizm czy inna choroba to nie są jakieś żarty czy jaja a facet ewidentnie na tego typu filmikach zamieszcza jakieś głupoty no jaj to mam mnie śmieszyć czy co? Alholizm to jest zbyt poważna choroba no nie nie tak.

    1. Panie Tomaszu,
      Też pozwolę sobie coś w takim razie napisać jako osoba indywidualna 😉 Mam w swoim otoczeniu osoby cierpiące na tą poważną chorobę i mogę wypowiadać się tylko na tej podstawie, więc na pewno nie jestem alfą i omegą w tym temacie. Tylce co zauważyłam to to, że ten problem zaczyna się rozwijać u coraz większej ilości młodych – tych, którzy mają w nosie poważne wywody i ostrzeżenia starszych. Oraz szczerze mówiąc i u starszych może tak być – bo często takie osoby naprawdę nie chcą słuchać poważnych wywodów. To co robi Pan Tchórzewski, moim zdaniem, sprowadza mityczność tej choroby z półki ksiąg zakazanych i pokazuje, że problem ten jest częścią życia niektórych ludzi i że jest szansa na walkę z nim, i trzeba o nim mówić prostym i codziennym językiem. Oczywiście nie każdemu takie podejście pomoże i dopasuje, ale jakiejś części na pewno 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autorzy

Programy

Kategorie

Najpopularniejsze

W tej historii jest wszystko. Są alkohol i narkotyki. Są duże pieniądze, codzienne imprezy i długi. Jest też sznur przewieszony przez gałąź. Posłuchajcie Konrada?
Pontyfikat Jana Pawła II nie uniósł wyzwań współczesności. W jego horyzoncie poznawczym jedynym antidotum na zwalczenie seksualności była modlitwa. Na świecie był przyjmowany jak
“Alicja wyszła za mąż za socjopatę, który szybko osaczył ją zazdrością, stosował wobec niej przemoc oraz gwałcił ją, gdy była pod wpływem środków nasennych.